Nakliyat

ileÇolakoğlu

Nakliyat

nakliyat

Ülkemizde son zamanlarda lojistik firmalarının yoğunlaşması ile beraber nakliyat kelimesi artık lojistik kelimesinin altında kalmaya başlamıştır. Eskiden lojistik hizmetlerinin olmaması yada daha az olması nakliyat hizmetlerinin ne kadar değerli olduğunu gösteriyordu. Aslında lojistik daha çok kapsamlı bir kelimedir. Nakliyat ise lojistiğin sadece bir alt dalıdır. Ama önemli bir dalıdır.

 

Çolakoğlu nakliyat kuruluşunda bir evden eve nakliyat firması olarak kurulmuştur. Fakat daha sonra müşterilerin farklı istekleri ve günümüz koşullarında özellikle İstanbul Ankara ve İzmir gibi ticaret hacminin yüksek olduğu yerlerde ofis nakliyat hizmetinin de bir gereklilik olduğunu 1970 yıllarında anlayan firmamız hızlıca bu alanada adım atmıştır.

 

Firmamız aslında şuan itibari ile bir lojistik firmasıdır. Fakat her zaman geçmişten gelen bir nakliyat şirketi olduğunu asla unutmamıştır. Her zaman kurumsal ama yeri geldiğinde müşterinin haksız şekilde olsa bile müşteri daima haklıdır politikasında yürümüştür.

Nakliyat hizmetlerine günümüzde büyük bir yoğunluk söz konusudur. Fakat bu yoğunluk aslında güzel ama biraz düzensiz bir yoğunluk oluşmuştur. Rekabet ortamından çok birbirine zarar veren nakliyat şirketleri ile yoğunlaşmıştır.

Çolakoğlu nakliyat tüm bunları geride bırakarak tüm nakliyat şirketleri tarafından örnek alınan bir nakliyat firması haline gelmiştir.

Yazar hakkında

Çolakoğlu administrator